SlovenskýEnglish

Problém s kanalizáciou

23.02.2021

Vážení občania!!!

Minuloročná jeseň, ale aj prebiehajúca zima je netradične mokrá a kvôli výdatným dažďovým zrážkam je vysoká hladina spodnej vody.

V jednej časti obce to spôsobuje problém so zaplavovaním kanalizácie, čo sa najviac prejavuje v strede obce, kde je kanalizácia naplnená  až k poklopom a čerpadlá nestíhajú túto vodu prečerpať ďalej. Mnoho obyvateľov má problém s odvodom odpadových vôd, ktoré nemajú kam odtekať.

Preto sa na Vás obraciam s prosbou, ale aj upozornením, ak má niekto napojené zvody zo strechy, prípadne drenáž z domov zaústenú do kanalizácie, aby tieto odpojil a nezahlcoval stokovú sieť týmito balastnými vodami. Tiež Vás žiadam, ak odčerpávate vodu zo svojich pivníc, nevypúšťajte ju do kanalizácie, ale  do priekop alebo záhrad. Každý si chráni svoj majetok, ale nech to nie je na úkor iných.

Buďme ohľaduplní  voči svojmu okoliu, svojim susedom  a občanom.

Ďakujem            Ing. Stanislav Bajužik – starosta obce